Witajcie uczniowie,
W tej zakładce będzie świetlica.
Temat przewodni tego tygodnia to: MIKOŁAJKI.
Możecie pisać listy do Św. Mikołaja, rysować jego portrety, wydrukować i pokolorować obrazki z wizerunkiem świętego. Róbcie dekoracje świąteczne np.łańcuchy, gwiazdki i wiele innych.Możecie obejrzeć jakąś komedię z Mikołajem np.na you tubie lub posłuchać i pośpiewać piosenki świąteczne.Polecam Last Christmas, Pada śnieg, Jingle bells,To nasze święta i wiele innych. Oczywiście bądźcie bardzo grzeczni bo Mikołaj patrzy.
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę.
Iwona Lisowska
7.12.2020
Temat przewodni tygodnia: Tradycje Bożonarodzeniowe.
W tym tygodniu proponuję wykonać LAMPION. Mozna okleić szklany słoik lub szklankę solą, kaszą, białym lub kolorowym papierem, serwetkami z motywem świątecznym lub imitacją śniegu.Mogą być gwiazdki, bałwanki, aniołki...Lampion można ozdobić wstążkami. W gotowy można włożyć podgrzewacz (świeczka) i mamy piękny lampion, kóry świeci i jest piękną dekoracją.
Poza tym nadal przygotowujemy się do świąt robiąc porządki, szukając przepisow na potrawy, wykonując dekoracje na choinkę, wieszając lampki, słuchając na you tubie o tradycjach Bożego Narodzenia i piosenek świątecznych.
Życzę dobrej zabawy i zdrowia.
14.12.2020
Witam.
Temat: Coraz bliżej święta....
Proszę w tym tygodniu wykonać ANIOŁKA. Może być na kartce papieru ozdobiony koronkami, wstążkami, brokatem, włóczką i czym tylko chcecie. Może być to Anioł przestrzenny czyli w postaci figurki. Można wykorzystać rolki po papierze toaletowym i wszystkie możliwe materiały, którymi dysponujecie. Na you tubie jest wiele filmów z prostymi instrukcjami.
Pomyślcie też o kartkach z życzeniami. Zróbcie je dla najbliższych, których nie zobaczycie w te święta ze względu na odległość i pandemię.
Miłego oczekiwania na święta.
21.12.2020
Wigilia i Boże Narodzenie.
Proszę włączyć się w przygotowania świąteczne. Nadal dekorujcie dom, ubierzcie choinkę z rodziną, poćwiczcie śpiewanie kolęd.Policzcie czy w Waszym domu na stole pojawi się 12 potraw.
Proponuję zrobić gwiazdę 3D z papieru. Instrukcja na you tubie. Składa się z 6 elemientów i jest dość czasochłonna ale bardzo dekoracyjna i piękna.
Życzę Wam Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.
Do zobaczenie w 2021 roku.
18.01.2021
Witajcie w Nowym Roku. Temat tygodnia ;Dzień Babci i Dziadka.21 i 22 stycznia.
W końcu mamy zimę. Proszę korzystać z tej zimowej aury i wychodzić na spacery. Bawić się śnieiem i hartować organizm na mrozie. Możecie zrobić zdjęcia w zimowej scenerii i wysłać do mnie na messengera lub pokazać po przyjściu do szkoły.
Polecam też wykonanie podarunku dla Waszych babć i dziadków. Mogą być kartki z sercami, kwiatami i oczywiscie życzenia. Jeśli nie mieszkacie z dziadkami to zadzwońcie, żeby ograniczyć kontakt ze względu na pandemię. Myślę, że znajdziecie sposób, żeby skontaktować się z ukochaną babcią i dzadkiem.
Możecie rysować portrety babci i dziadka, nauczyć się wierszyka dla babci i dziadka.
Życzę dobrej zabawy i zdrowia.
25.12.2021
Temat: Tydzień bez opakowań foliowych i plastiku.
Witajcie,obejrzyjcie film na you tubie " Pojawienie się tego wieloryba zszokowało cały świat ". Szokujący ,ale stanowi dobry wstęp do tematu.
Czy jest możliwe, by zrezygnować z foli i plastiku. Puki co, raczej nie, ale możemy go ograniczyć. Wybierać papier zamiast foliówek, używać reklamówek wielokrotnie, a gdy się zniszczą to można je zastąpić siatką z materiału. Wybierać przedmioty z naturalnych materiałów; papieru, szkła, drewna , metalu, naturalnych tkanin. Zrezygnować z kupowania pożywienia w małych, plastikowych opakowaniach np. wody, czy napojów. Zimą lepiej pić ciepłe herbaty, czy wodę z sokiem własnej roboty. Pomysłów może być wiele . Wiem, że zakupy robią raczej dorośli, ale Wy możecie podsunąć swoje eko pomysły. Może wykorzystajcie plastikowe opakowania, które już macie na pojemniki, doniczki na kwiatki, czy Waszą twórczość.
Ekologiczne jest też posiadanie roślin ( oczywiście w glinianych doniczkach). Macie swoje roślinki w domu?. Potraficie o nie dbać? Narysujcie, sfotografujcie swoje pomysły na drugie życie zużytych opakowań i rośliny w domu.
Miłego i ekologicznego tygodnia życzę.
1.02.2021
Temat: Opiekujemy się zwierzętami.
Zima to trudny czas dla zwierząt. Te żyjące w lesie dokarmiają leśnicy. Może widzieliście paśniki w lesie .
Co w takim razie możemy zrobić?
Możemy dokarmiać ptaki. Jak macie karmniki to sypcie do nich różne kasze, zboża, płatki owsiane, słonecznik, orzechy i nasiona. Niektóre ptaki np. sikorki lubią słoninkę zawieszoną na gałęziach. Można kupić też gotowe kule do karmienia ptaków. Jest to ziarno wymieszane z tłuszczem.Wiesza się te kule na drzewie. Może macie możliwość obserwować przylatujące ptaki ? Spróbujcie odgadnąć jaki ptaszek przyleciał do tej Waszej jadłodajni. Posłużcie się Internetem.
Sprawdźcie czy karmniki z zeszłego roku są w dobrym stanie technicznym. A może spr€bujcie zbudować nowy lub kolejny.
Zadanie: rysujcie ptaki , kolorujcie kolorowanki z ich wizerunkami, a jak nie macie to przerysujcie z książki czy internetu.
Pójdźcie na spacer i poobserwujcie ptaki w naturze. Posłuchajcie piosenki pt. Czy ktoś widział Dziub Dziuba. Zabawna i kojarzy się z ptakami.
Pozdrawiam i miłej zabawy.
8.02.2021
Temat tygodnia: Walentynki.
Miłość wiele imion ma. Kochamy mamę, tatę, brata, ciocię ... i innych członków rodziny.Możemy kochać też kogoś spoza rodziny. Zakochujemy się w koleżance, koledze. 14 lutego są walentynki czyli święto zakochanych.
W tym dniu robimy Walentynki czyli kartki z życzeniami dla naszych Walentych . Można je podpisać, a mogą być anonimowe. i oczywiście musimy je dostarczyć adresatowi.
Zadanie; wykonajcie kartkę walentynkową dowolną techniką. Motywem przewodnim niech będą serca.
Znajdźcie sposób na doręczenie wybranej osobie. Miłych walentynek życzę.
22.03.2021
Temat tygodnia: Przygotowania do Świąt Wielkanocnych.
W tym tygodniu przygotowujemy prace o tematyce Wielkanocnej.
1.Wazon z baziami. Wazon można wyciąć z kolorowego papieru do pakowania prezentów lub innego np. z gazet, póżniej namalujcie farbami gałęzie i na koniec maczając palec w białej farbce robimy pieczątki czyli bazie.
2. Drukujemy lub przerysowujemy duże jajko. Kolorujemy naszą pisankę według własnego pomysłu.
3.Drukujemy lub odrysowujemy zajączka lub kurczaczka i wyklejamy plasteliną, bibułą( kulki) lub w inny sposób wypełniamy kolorem.
Poza tym korzystamy z ładnej choć chłodnej pogody. Wychodzimy na spacery, place zabaw lub choćby podwórko i tam bawimy się na świeżym powietrzu.
Życzę miłej zabawy przy wykonywaniu prac plastycznych i pracach pomocniczych w domu.
30.03.2021
Temat: Święta Wielkanocne.
Proszę w tym tygodniu włączyć się w prace domowe czyli w sprzątanie domu, pokoju na święta, pomoc przy układaniu zakupów, gotowanu i innych czynnościach które wykonują Wasi Rodzice.
Możecie też wykonać Wielkanocną karktę z życzeniami dla bliskich , których nie spotkacie przy świątecznym stole. Poproście Rodziców, by przekazali tę Waszą Kartkę lub wysłali do adresata.
Zastanówcie się jakie znacie zwyczaje wielkanocne?
W przerwie od nauki i pracy wyjdźcie na świeże powietrze i poruszajcie się.
Wesołych Świąt życzę.
7.04.2021
Temat: Wiosna tuż tuż.
Wiosna to jedna z 4 pór roku. Wiosną przyroda budzi się do życia.Robi się cieplej.
Proszę wychoźcie na dwór , na spacer i obserwujcie przyrodę.
Póżniej namalujcie wiosenny pejzaż. Można zrobić kolaż czyli powycinać z kolorowych gazet elementy wiosenne i przykleić na jednej kartce.
Proponuję wiosenne ciekawostki, quizy , porządki i co sobie wymyślicie. Wiosna to czas gdy przepełnia nas energia i chce się coś robić.
12.04.2021
Temat tygodnia: Nietypowe święta.
Poczytajcie jakie święta przypadają na kolejne dni w tym tygodniu. Sprubujcie je uczcić według swojego pomysłu. Oto one:
Kwiecień 12 Poniedziałek
Niezmiennie uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat, w coraz bardziej wymyślnych odsłonach: to już nie tylko ciastka, batony czy lody, ale również piwo, mydło czy nawet masaż. Trudno ... »
Jurij Gagarin był pierwszym człowiekiem w przestrzeni kosmicznej. Międzynarodowy Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki to hołd dla niego oraz tych, którzy przyczynili się do historycznego lotu w kosmos.
Dziecko powinno bawić się w piaskownicy albo na boisku. Jeśli zamiast tego musi żyć na ulicy jest to ogromny dramat. W ten dzień warto więc pochylić się nad tym wstydliwym problem współczesnego świata.
Te małe sympatyczne stworzenia mają 12 kwietnia swoje święto. Z tej okazji warto kupić swojemu pupilkowi jakiś przysmak albo nową zabawkę do klatki.
To święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 7 kwietnia 2011 roku w 50 rocznicę pierwszego lotu człowieka w kosmos. Historycznego wydarzenia dokonał Jurij Gagarin.
W to święto tylko jedna rzecz przychodzi nam do głowy, by je odpowiednio uhonorować – oczywiście umyć okna!
Święto upamiętnia ofiary zbrodni katyńskiej dokonane przez NKWD. To jedno z najsmutniejszych wydarzeń w historii naszego kraju.
W kalendarzu świąt nietypowych nie mogło zabraknąć tej kultowej gry, wymyślonej przez Alfreda Buttsa w 1931 roku. Jej ogromną popularność potwierdza choćby fakt, że organizuje się mistrzostwa świata w Scrabble. Tworzenie słów to świetna zabawa, dlatego dziś warto zagrać z rodzinką albo przyjaciółmi.
Warto znać historię swojego ojczystego kraju. Święto Chrztu Polski upamiętnia jedno z kluczowych dla ojczyzny wydarzeń, które miało miejsce 14 kwietnia 966 roku. Wtedy książę Polan Mieszko I przyjął chrzest i w ten sposób rozpoczęła się chrystianizacja Polski.
Jak najczęściej powinniśmy pomagać osobom, które z różnych powodów żyją na ulicy. Nie tylko w Dzień Ludzi Bezdomnych
Spójrz w niebo i zobacz jak tam pięknie. Oby w ten dzień nie padał deszcz.
Te sympatyczne zwierzęta zasługują na swoje święto w ludzkim świecie. Choćby z tego powodu, że pomagają nie tylko innym przedstawicielom swojego gatunku, ale nawet i człowiekowi.
Kwiecień 15CZWARTEK
Dlaczego ludzie z taką przyjemnością wprowadzają sie w stan, w którym tracą nad sobą kontrolę? Tak dzieję się od wieków i nie oszukujmy, będzie trwać kolejne kilkaset lat. Ale nawet jeśli w Światowy Dzień Trzeźwości tylko jedna osoba rzuci używki, będzie to sukces.
Sztuka towarzyszy nam praktycznie od samego początku cywilizacji ludzkiej. To sposób na to, by zachwycić, wzruszyć, zrelaksować. W Światowy Dzień Sztuki warto wybrać się do teatru, kina albo opery i zasmakować „kultury”.
II wojna światowa pochłonęła wiele ludzkich istnień. Osoby, które przetrwały to piekło są dziś żyjącą historią. Międzynarodowy Dzień Kombatanta to czas, aby oddać honory powstańcom, żołnierzom i innym walczącym na froncie, którzy przelewali swoją krew za ojczyznę.
Saper myli się tylko raz – to powiedzenie jest najdobitniejszym przykładem, że to bardzo niebezpieczna profesja. W Dzień Sapera warto oddać hołd zawodowcom, którzy w czasie wykonywania swoich obowiązków każdorazowo ryzykują życie.
Dzień Włókniarza, czyli osoby parającej się włókiennictwem nie jest obecnie tak popularny jak dawniej. Włókniarzy z czasem zastąpiły maszyny i w tej chwili cały przemysł tekstylny jest zautomatyzowany. Kiedyś dzień ten hucznie świętowano w zakładach pracy, szefowie zapewniali pracownikom poczęstunek i organizowali festyny.
Nikt nie lubi kontroli prędkości, ale gdyby nie one, to pewnie na drogach panowałby ogromny chaos, a mało który kierowca dożyłby 30 lat.
Żołnierze wojsk inżynieryjnych to specjaliści, którzy wyjątkowo często narażają swoje życie, choćby podczas rozbrajania min i bomb. Odpowiadają także za wiele działań poza frontem - pomagają w czasie powodzi czy remontują drogi i mosty.
To święto, które ma zwrócić uwagę na dramat dzieci wykorzystywanych do niewolniczej pracy. Data upamiętnia Iqbala Masiha z Pakistanu – chłopak w wieku 4 lat został sprzedany przez własnego ojca do fabryki dywanów. Udało mu się uciec po 6 latach, a jego działalność przyczyniła się do uwolnienia 3 tysięcy dzieci. Niestety w wieku 13 lat został zastrzelony przez nieznanych sprawców.
Wszystko zaczęło się w październiku 2008 roku, a więc 13 lat temu. Z inicjatywy Pani Karoliny Rączkowskiej przystąpiliśmy do projektu "Najlepszy prezent dla chorego dziecka. " Realizacja projektu zakończyła się po roku, ale my nadal realizujemy to zadanie i pielęgnujemy kontakty z Zachodniopomorskich Hospicjum dla Dzieci i Dorosych. Obejmujemy serdeczną pamięcią podopiecznych Hospicjum, obdarowujemy ich upominkami i życzeniami z okazji świąt oraz ważnych wydarzeń. Nasze relacje zacieśniają się coraz bardziej. Ogromną radością są dla nas życzenia, które odbieramy od naszych chorych rówieśników. Dobro wraca!
Mimo trudnej sytuacji w kraju i przejściu na zdalne nauczanie, nasi uczniowie po raz kolejny zostali obdarowani przez Mikołaja - Starostę. Paczki były odbierane indywidualnie i bezpiecznie.
Podręczniki i ćwiczenia do odebrania w szkole
Zadania na 23. 11 i 26. 11. 2020
Klasa I - ćwiczenie 1 str. 6 - zeszyt ćwiczeń
ćwiczenie 2 str. 7 - zeszyt ćwiczeń
Jeśli chcesz, pokoloruj instrumenty muzyczne.
Klasa II - ćwiczene 2 i 3 str. 10 - zeszyt ćwiczeń
Klasa III - Temet: Meine Freizeit. Mój wolny czas.
Ćwiczenie A1 str. 9 - podręcznik - napisz w zeszycie co robisz chętnie
Popatrz na rysunki i przetłumacz na j. polski.
Ćwiczenie A2 str. 9 - podręcznik - zgodnie z poleceniem
Zadania na 16. 11 i 18. 11. 2020
Klasa I - ćwiczenie 7 str. 5 zeszyt ćwiczeń
Klasa II - Temat: Wohin gehst du? Dokąd idziesz?
In die Schule - do szkoły
In den Zirkus - do cyrku
In den Zoo - do zoo
In den Park - do parku
Zu Julia - do Juli
Auf den Sportplatz - na boisko
Auf den Spielplatz - na plac zabaw
Ćwiczenia ze słuchania A1 - str. 9 podręcznik
Ćwiczenie 1 str. 9 zeszyt ćwiczeń
Klasa III - ćwiczenie 15 str. 10 zeszyt ćwiczeń
1 2 3
O B K
4 5 6
Z M E
Zadania na 9.11 i 12. 11. 2020
Klasa I - ćwiczenie 5 str. 4 zeszyt ćwiczeń
Klasa II - ćwiczenie 11 str. 7 i 8 zeszyt ćwiczeń
Klasa III - ćwiczenie 13 i 14 str. 10 zeszyt ćwiczeń
RELIGIA 12.11.2020
Kl. 1-3
TEMAT: Kłaniamy się Panu Jezusowi, który mieszka w tabernakulum.
Gdy spotykamy nauczycieli, sąsiadów, ciocie i wujków witamy się z nimi – kłaniamy się im.
Uczymy się kłaniać Największemu Nauczycielowi – Panu Jezusowi słowami:
„Niechaj będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament, teraz i zawsze i na wieki, wieków. Amen.”
Szukamy Jego Złotego Domku w kościele – Tabernakulum.
Czerwona lampka wskazuje na to, że pan Jezus czeka na nas w swoim Złotym Domku.
Odwiedzamy Pana Jezusa w kościele nie tylko w niedziele i święta.
Dziękujemy Panu Bogu za wszystkich ludzi, którzy pracują w kościele.
Zadanie: Narysuj lub wydrukuj i pokoloruj swoje tabernakulum w zeszycie.
RELIGIA 13.11.2020
Kl. 1-3
TEMAT: Kłaniamy się Panu Jezusowi przed ołtarzem, na który przychodzi w czasie Mszy św.
Stół lub ława w naszym domu to miejsce spotkania – siadamy przy nich i świętujemy.
Ołtarz to specjalny stół, przy którym świętujemy.
Kłaniamy się przed ołtarzem, bo przychodzi na niego Pan Jezus.
W czasie Mszy św. przed ołtarzem kłania się ksiądz i ministranci.
Świętujemy Mszę św. przy ołtarzu – kochamy Pana Jezusa, który przychodzi dla nas na ołtarz.
Zadanie: Narysuj lub wydrukuj i pokoloruj swój ołtarz w zeszycie.
RELIGIA 19.11.2020
Kl. 1-3
TEMAT: Kłaniamy się Panu Jezusowi przy chrzcielnicy za dar naszego Chrztu.
Potrzebujemy wody do naszego życia – jako napoju oraz do mycia.
Ksiądz w czasie naszego chrztu, przy chrzcielnicy, obmył wodą święconą nasze serca.
Dziękujemy Panu Jezusowi za to, że przez chrzest staliśmy się Jego dziećmi.
Nasi rodzice i chrzestni pomogli nam stać się Dziećmi Bożymi.
Nasi chrzestni, w czasie chrztu, od paschału zapalali świecę na znak troski o naszą wiarę.
Zadanie: Narysuj lub wydrukuj i pokoloruj chrzcielnicę w zeszycie.
RELIGIA 20.11.2020
kl 1-3
TEMAT: Odwiedzamy kościół. Razem modlimy się w kościele.
1.Uczymy się prawidłowo zachowywać w kościele.
2. Uczymy się modlić w kościele.
3. Kłaniamy się Panu Jezusowi, którego przypominają nam różne sprzęty w kościele: czerwona lampka, tabernakulum, konfesjonał, chrzcielnica i ołtarz.
4. Uczymy się pozdrowienia: " Niechaj będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen."
5. Dziękujemy Panu Bogu za każdego człowieka, który pomaga nam się modlić.
Zadanie: Wejdź i odwiedź kościół w Kamieniu Pomorskim. Wspólnie pomódl się z rodzicami przed tabernakulum w tym kościele. Poniżej podaje link przez który można zwiedzać kościół w Kamieniu Pomorskim.
LINK: /katedra-kamienpomorski.pl/wirtualny-spacer-po-katedrze/
RELIGIA 26.11.2020
Kl. 1-3
TEMAT: Święty Mikołaj uczy nas dobroci.
1. Łatwiej być nam dobrymi, gdy patrzymy na tych, którzy pomagają potrzebującym.
2. "Mikołaju święty dziękujemy za prezenty".
3. Nie zapominamy o prezentach dla innych.
4. Pomagamy sprzątać - jesteśmy dobrzy dla najbliższych przez pomoc.
Zadanie: Narysuj świętego Mikołaja.
RELIGIA 27.11.2020
Kl. 1-3
TEMAT: Adwent - czekamy na urodziny Pana Jerzusa.
1. Ciągle na coś czekamy. Nasze najpiękniejsze oczekiwanie, to czekanie na miłość.
2. Słyszymy, że Bóg wybiera mamę dla swojego syna.
3. Oczekujemy z Maryją ważnych wydarzeń w Jej i w naszym życiu.
4. Pan Jezus spełni nasze najbardziej ukryte marzenia - przyjdzie do nas jako Małe Dziecko, które będzie potrzebować naszej miłości.
5. Przygotowujemy nasze mieszkanie na Święta.
Zadanie: Narysuj swój kolorowy lampion adwentowy.
Od dnia 09.11.20 uczniowie klas I-III przechodzą na naukę zdalną. Pani Marzena Gawliczek będzie w kontakcie mailowym, natomiast nauczyciele religii i j. niemieckiego będą uczyli dzieci przez stronę szkoły.
Dzień 02.11.2020 jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.
Dyrektor Ośrodka - Małgorzata Stolar
W tym roku ten dzień obchodziliśmy bardzo kameralnie, bez apelu. Jednak uczniowie nie zapomnieli o swoich nauczycielach. Klasa Przysposobienia do pracy przygotowała upominki - własnoręcznie wyhodowane kwiaty doniczkowe: kolorowe coleusy i komarzyce, które zostały po posadzeniu odświętnie przystrojone, oraz kartki z życzeniami. Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom Ośrodka, zostały wręczone kwiaty oraz nagrody Dyrektora i Starosty. To trudny czas w dobie koronawirusa, ale my trwamy na naszych stanowiskach i chcemy zdobywać wiedzę, niezbędną nam w dorosłym życiu. Dziękujemy nauczycielom za serce i oddanie. Uczniowie
DNIA 3O WRZEŚNIA POJECHALIŚMY NA WYCIECZKĘ DO GRĘBOWSKICH LASÓW. CELEM NASZYM BYŁO POZBIERANIE GRZYBÓW DO PRZYGOTOWYWANIA POTRAW NA WIGILIJNY STÓŁ. NA GRZYBOBRANIE POJECHALI UCZNIOWIE Z KLASY SSPP: DAGMARA, DOROTA PATRYK ORAZ GOŚCINNIE TOMEK, MACIEJ I MICHAŁ. NASTĘPNIE PRZYGOTOWALIŚMY OGNISKO NA DZIAŁCE P. KINGI. TOWARZYSZYŁY NAM P. KINGA – ORGANIZATOR WYCIECZKI, P. DYREKTOR, P. KAROLINA ORAZ DWA PSY. POGODA BYŁA PIĘKNA , ATMOSFERA PRZYJAZNA I SMACZNY POCZĘSTUNEK. WYJAZD ZAKOŃCZYŁ SIĘ CZYSZCZENIEM GRZYBÓW I WSTAWIENIEM DO SUSZARKI. Z KOZIEJ BRODY POWSTAŁA ZUPA. SMACZNEGO
Tegoroczny Dzień Sprzatania Świata odbył się inaczej niż zazwyczaj. Do kazdej z klas weszła przedstawicielka uczniów wraz z opiekunem i odczytała plan działań na ten dzień. Uczniowie pokrótce zapoznali się z założeniami w tym roku, otrzymali quiz plus karty pracy, oraz zalecenie , aby każdy z uczniów posprzatał swoją okolicę (podwórko) w domu rodzinnym.
W tym roku szkolnym, po długim czasie nauczania zdalnego, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w sposób nietypowy, bo w reżimie sanitarnym, wynikłym z sytuacji epidemiologicznej w kraju i na świecie. Mimo to cieszyliśmy się, że mogliśmy się spotkać na apelu zaaranżowanym na boisku szkolnym. Pani Dyrektor powitała serdecznie uczniów, nauczycieli i gościa, Panią Krystynę Gogacz, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu. Przypomniała o zasadach bezpieczeństwa w tym okresie i życzyła wszystkim udanego nowego roku szkolnego. Zabrzmiał pierwszy dzwonek! Rok szkolny 2020/2021 uważamy za rozpoczęty.
Procedura ma na celu: zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i bezpośredniej stałej opieki nad nimi podczas pobytu w szkole od momentu podjęcia nad nimi opieki przez nauczyciela do momentu odbioru z placówki.Do przestrzegania procedury zobowiązani są wszyscy pracownicy szkoły, dyrektor oraz uczniowie i rodzice.
Procedura jest dokumentem otwartym i podlegać będzie modyfikacji w zalezności od sytuacji epidemiologicznej w kraju.
Drodzy Uczniowie!
Szanowni Rodzice!
Koniec wakacji a więc wracamy do szkoły. Mamy w związku z tym do przekazania kilka ważnych informacji:
Liczymy na to, że nauka przebiegać będzie pomyślnie i bez problemów zdrowotnych. Bardzo dużo zależy od dyscypliny i odpowiedzialności nas wszystkich. Życzymy sobie wzajemnie wszelkiej pomyślności i zdrowia.
Grono Pedagogiczne SOSW
Bezpieczny powrót do szkoły
Drodzy Uczniowie
Zapewne korzystacie z ostatnich dni wakacji i nie myślicie jeszcze o szkole. Bardzo Was jednak prosimy znajdźcie chwilę czasu i zapoznajcie się z zasadami bezpiecznego powrotu do szkoły. Zawołajcie swoich rodziców, niech i oni przeczytają. Bardzo chcemy spotkać się z Wami po wakacjach w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze.
Życzymy Wam udanej końcówki wakacyjnego wypoczynku. Do zobaczenia już wkrótce.
Pozdrawiamy Ola i Karolina
Do Uczniów, Rodziców i Opiekunów
W dniach 16, 17 i 18 czerwca w naszej szkole odbywać się będzie Egzamin Ósmoklasistów. Z uwagi na to, w tych dniach nie będą prowadzone zajęcia rewalidacyjne ani konsultacje dla pozostałych uczniów.
Prosimy abyście zapoznali się koniecznie z zamieszczonymi poniżej informacjami adresowanymi do Was, a dotyczącymi organizacji i przebiegu egzaminu. To bardzo ważne dla Waszego zdrowia i bezpieczeństwa oraz prawidłowiego przebiegu egzaminu.
Drodzy Uczniowie!
Już w najbliższy wtorek (16 czerwca 2020) przystąpicie do egzaminu ósmoklasisty. Nie mamy wątpliwości, że egzamin Wam się powiedzie i że wszyscy go pomyślnie zdadzą. Prosimy natomiast bardzo, abyście wraz ze swoimi rodzicami zapoznali się z wytycznymi Centralnej Komisjii Egzaminacyjnej dotyczącymi organizowania i przeprowadzania egzaminu w roku 2020. Wytyczne te dotyczą szczegółowych zachowań podczas egzaminu, wynikających z panującej w kraju pandemii. Przeczytajcie uważnie, postarajcie się zapamiętać i koniecznie do tych wymagań się dostosujcie.
Życzymy Wam powodzenia.
Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminu ósmoklasisty
Sekcja 1.
Zdający oraz inne osoby biorące udział w organizowaniu i przeprowadzaniu egzaminów
Sekcja 2.
Środki bezpieczeństwa osobistego
Sekcja 3.
Środki bezpieczeństwa związane z organizacją przestrzeni, budynków, pomieszczeń
Sekcja 4.
Dodatkowe procedury bezpieczeństwa w dniu egzaminu
(Z opracowania CKE wybrano uregulowania dotyczące organizacji egzaminu ósmoklasistów. Opr. K.R.)
Dnia 9 czerwca zajęcia rewalidacyjne oraz konsultacje nie odbędą się z powodu Rady pedagogicznej.
Dni 11.06.20 oraz 12.06.20 są dniami wolnymi
Dyrektor Małgorzata Stolar