Profil szkoły Historia Wizja Ośrodka Misja Ośrodka 10 głównych założeń misji Model absolwenta

Model absolwenta

Nasz absolwent jest człowiekiem wszechstronnie rozwiniętym w wymiarze intelektualnym, społeczno-psychicznym, zdrowotno-fizycznym i etyczno-moralnym, funkcjonującym w ramach własnych możliwości, ponieważ:

- Zdobytą podczas nauki wiedzę i umiejętności wykorzystuje w praktycznych sytuacjach życia codziennego.

- Swoje umiejętności chce doskonalić, a wiedzę pogłębiać, rozumie zasadność i potrzebę dalszej nauki w szkole zawodowej.

- Odróżnia i definiuje dobro i zło, w życiu kieruje się uczciwością dokonując słusznych wyborów.

- Potrafi oceniać postępowanie innych i nie poddaje się złym wpływom środowiska, a swoich racji odważnie broni.

- Ma poczucie tożsamości osobowej, narodowej i kulturowej, szanuje tradycje patriotyczne oraz dziedzictwo kulturowe swojego narodu.

- Potrafi radzić sobie w sytuacjach stresowych i pokonywać życiowe przeszkody.

- Świadomie i odpowiedzialnie pełni swoje życiowe role rodzinne, zawodowe i społeczne.

- Zna, rozumie i stosuje zasady higieny oraz potrafi dbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych.

- Jest kreatywny i przygotowany do współdziałania w zespole.

- Jest przygotowany do uczestnictwa w kulturze i życia w społeczeństwie informacyjnym.

- Jest świadomy przynależności do wspólnoty europejskiej, szanuje kulturę oraz tradycje innych narodów.

- Komunikuje się na poziomie podstawowym w języku obcym.