Profil szkoły Historia Wizja Ośrodka Misja Ośrodka 10 głównych założeń misji Model absolwenta

O szkole

1.IX.1990 r     została powołana Szkoła Podstawowa nr 3 Specjalna. Szkoła znalazła swą siedzibę w budynku przy ulicy Solskiego 9. Dyrektorem szkoły została P. mgr Jolanta Kozłowska.

1.IX.1992 r     następuje zmiana na stanowisku dyrektora i kierowanie szkołą obejmuje P. mgr Alina Łokaj – Bińkowska.

16.VIII.1993 r  decyzją Kuratora Oświaty w Szczecinie następuje przekształcenie Szkoły Podstawowej Specjalnej w Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy.

Strukturę organizacyjną placówki stanowią:

-    przedszkole specjalne;

-    szkoła podstawowa specjalna;

-    internat.

6.IV.1994 r     Ośrodek otrzymuje nową siedzibę w wyremontowanym i zaadaptowanym do potrzeb szkoły budynku przy ulicy Wolińskiej 9a

25.X1994 r      odbyła się uroczystość Otwarcia Szkoły przy udziale przedstawicieli lokalnych władzy samorządowych oraz oświatowych.

1.I.1999 r        Ośrodek został przejęty przez Powiat Kamieński do prowadzenia jako zadanie własne.

1.IX.1999 r     uległa przekształceniu struktura Ośrodka:

-    ośmioletnia szkoła podstawowa została przekształcona w szkołę sześcioletnią;

-    utworzono Gimnazjum Specjalne.

1.IX.2010 r     Poszerzono strukturę placówki poprzez organizację oddziałów edukacyjnych dla uczniów niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym na poziomie szkoły podstawowej
i gimnazjum.

1.IX. 2011 r    Utworzono Trzyletnią Szkołę Ponadgimnazjalną Przysposabiającą do Pracy