Stało się już tradycją naszego ośrodka, że nasi wychowankowie co roku wyjeżdżają na biwak ekologiczny do Dziwnowa. W tym roku miało to miejsce w dniach 23 – 25 maja, kiedy to pogoda była wręcz wymarzona. Do Dziwnowa dojechaliśmy autobusem razem z Panią Arletą. W miejscu noclegowym przy ul. Dziwnej 13 czekała już na nas Pani Wiola. Przydzielono pokoje, zapoznano dzieci z otoczeniem, a po rozpakowaniu bagaży i szybkim poczęstunku pomaszerowaliśmy przywitać się z naszym morzem. Nie obyło się bez sprawdzenia temperatury wody! Co odważniejsi zamoczyli nogi na brzegu morza i stwierdzili : WODA JEST ZIMNA! Brrr. Na plaży ogłoszono konkurs na budowlę z piasku: I nagrodę otrzymali Grzegorz Tyloch i Kacper Potomski. Mogliśmy również pochwalić się wiedzą ekologiczną, biorąc udział w konkursie pt. „ Fauna i flora Morza Bałtyckiego”. Wychowankowie popisali się ogromną wiedzą, co bardzo ucieszyło nasze panie. Jednak coroczne spotkania z Bałtykiem owocują. Wieczorami korzystaliśmy z atrakcji pobliskim placu zabaw. Następnego dnia zwiedziliśmy atrakcyjne miejsca w Dziwnowie: promenadę, aleję gwiazd sportu, marinę, pomnik spadochroniarzy, jeziorko martwe – pomnik przyrody „ Natura 2000”. Po południu udaliśmy się na pocztę i wspólnie wypisaliśmy pocztówkę z pozdrowieniami dla całej społeczności ośrodka, a następnie udaliśmy się do kawiarni na odrobinę ochłody w postaci deserów lodowych, mniam. Wieczorem czekała na nas przepyszna kolacja – niespodzianka, którą przygotował Pan Darek – mąż pani Wioli. Mieliśmy okazję zjeść pyszną świeżą rybkę, którą Pan Darek rano złowił, a wieczorem usmażył. Poczuliśmy się jak prawdziwi wczasowicze. Każdy spróbował tej pysznej kolacji, za którą podziękowaliśmy Panu. Znaleźliśmy też czas na zajęcia plastyczne – razem z Panią Arletą wykonaliśmy piękne lampiony marynistyczne z muszelkami i piaskiem z plaży: po powrocie wręczyliśmy upominki i tak „dopłynęliśmy” do końca biwaku, żal było wyjeżdżać. Biwak uważamy za bardzo udany! Planujemy już wyjazd na następny rok. Wyjazd ten mogliśmy zorganizować dzięki wsparciu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za co serdecznie DZIĘKUJEMY.
Dni: 21 - 23 maja 2018 r. były dniami rejsu po okolicznych wodach (Zalew Szczeciński, Zalew Kamieński). Trasa obejmowała miejscowości: Lubczyna – Stepnica – Wolin – Dziwnów – Kamień Pomorski. Na rejs wybrali się:
Nasz rejs odbył się dzięki uprzejmości Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubczynie, który był organizatorem oraz przy wsparciu finansowemu Kamieńskiego Powiatu.
Rejs rozpoczęliśmy w Lubczynie. Tam z niecierpliwością oczekiwaliśmy na pozostałych uczestników, którzy jechali do nas autokarem aż z województwa dolnośląskiego. W czasie, gdy przygotowywano jachty, my korzystaliśmy z uroków tej przepięknej miejscowości: plaży i placu zabaw, jedliśmy lody i opalaliśmy się. Następnie wszyscy wspólnie zasiedliśmy do kolacji, graliśmy w gry stolikowe i prowadziliśmy ciekawe rozmowy.
Wkrótce wypłynęliśmy w trasę do Stepnicy. W trakcie rejsu uczyliśmy się podstaw żeglarstwa. Druga część szkolenia odbyła się na przystani w Stepnicy. Pogoda początkowo była pochmurna, ale potem zrobił się piękny dzień. W drodze do Wolina mijaliśmy farmę wiatraków, wioskę Wikingów, podziwialiśmy okazałe mosty. Jednak najfajniejsze było spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wolinie, którzy zorganizowali dla nas grilla i słodkie przysmaki. Byli bardzo mili i gościnni. Będziemy ich ciepło wspominali. Kolejny punkt wycieczki to zakupy i lody. Następnie znów ruszyliśmy w trasę – azymut Dziwnów.
Dziwnów powitał nas mostem zwodzonym, pod którym przepłynęliśmy. Zatrzymaliśmy się na Marinie, gdzie wicestarosta kamieński - Marek Matys oczekiwał na nas ze słodkim poczęstunkiem. Mieliśmy także możliwość pożeglować na pełnym morzu. Jeszcze czekało nas tankowanie jachtu na stacji benzynowej w Dziwnowie. Trzeciego dnia dopłynęliśmy do Kamienia Pomorskiego. W Kamieniu Pomorskim cała żeglarska brać wzięła udział w dyskotece integracyjnej zorganizowanej przez kamieńskie Warsztaty Terapii Zajęciowej. Była wspaniała atmosfera i pyszny poczęstunek. I to był ostatni punkt rejsu.
Rejs dał nam szanse na poznanie tajników żeglarstwa, integracji z innymi uczestnikami, przeżycia wspaniałej przygody, podziwiania piękna otaczającej przyrody. Uczestnicy okazali się utalentowanymi, zdyscyplinowanymi żeglarzami. Otrzymali wiele pochwał od profesjonalnych żeglarzy, pod których okiem uczyli się fachu. Było cudownie i chcemy jeszcze!!!
Ortolandia z Harrym Potterem
W dniu 16 maja 2018r. o godzinie 9:40 w naszej szkole odbyła się Olimpiada Polonistyczna pod hasłem: „W Ortolandii z Harrym Potterem”. Powitała nas pani Agnieszka Gierżantowicz – Trościanko, która przygotowała dla nas zadania sprawdzające wiedzę ortograficzną w oparciu o znajomość książek o Harrym Potterze. Nad przebiegiem imprezy czuwało jury: pani Dyrektor SOSW Małgorzata Stolar, Pani Wicedyrektor Aleksandra Socha i Pani Arleta Szmiel – Lerka. Uczestnicy różnych klas przystąpili do następujących konkurencji:
1.Przebieranie się
2.Rozsypanka wyrazowa
3.Sprzątanie piłeczek i celowanie do bramki
4.Znicze ortograficzne
5.Picie kwasu chlebowego i przeczytanie pytań i odpowiedzenie na nie
6.Wykonanie pajęczyny dla pająka
Wygrani otrzymali nagrody za zajmowane miejsca: medale dyplomy.
I miejsce zajęła klasa IV-VI, II miejsce zajęły klasy VII i III Gim,
III miejsce zajęła klasa SSPP i IV miejsce zajęła klasa III Gimu. Odbył się też konkurs plastyczny dotyczący książek. Zwyciężyli następujący uczniowie: I miejsce - Paulina Masłowska, II miejsce - Katarzyna Kamińska i III miejsce - Radek Matuszczak. Wszystkim zawodnikom bardzo serdecznie gratulujemy. Pani Dyrektor Małgorzata Stolar zabrała głos podsumowując imprezę, widzimy się już niedługo.
Sprawozdanie sporządził: Dominik Błażewicz, klasa III SSPP.
Harry Potter na Olimpiadzie Polonistycznej
Dnia 16 maja na Sali gimnastycznej o godzinie 9:40 odbyła się Olimpiada Polonistyczna z „Harrym Potterem”. Na samym początku przebraliśmy się nawzajem, następnie przystąpiliśmy do konkurencji.
1 Rozsypanka w liście od sowy
2 Piłki do celu
3 Ortograficzne znicze
4 Wycinanie zadań do wykonania
5 Picie na czas ( kwas chlebowy) i odpowiadanie na pytanie
6 Marsz z pająkiem
W olimpiadzie udział wzięły następujące drużyny:
IV-VI SP
7 SP z Gim
Gimu
SSPP
W skład jury weszły:
Pani Małgorzata Stolar
Pani Aleksandra Socha
Pani Arleta Szmiel – Lerka.
Po krótkiej przerwie zostały wręczone dyplomy i medale za udział w tegorocznej olimpiadzie.
Kolejne miejsca zajęli:
Klasa IV-VI (Nikola, Maciek) - I miejsce
Klasa VII SP i IIIGim (Weronika, Paulina) -II miejsce
Klasa SSPP (Katarzyna, Dominik) - III miejsce
Klasa III Gimu (Dagmara, Wiktoria) - IV miejsce.
Następnie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, w którym miejsca wyglądały następująco:
I miejsce – Paulina Masłowska
II miejsce - Katarzyna Kamińska
III miejsce – Radosław Matuszczak.
Na koniec Pani Dyrektor zabrała głos, żeby podsumować całą olimpiadę.
Olimpiada z „Harrym Potterem” była udana, zakres wiedzy był duży, wszystkim się podobało i chcemy rewanżu!!!
Sprawozdanie sporządziła: Katarzyna Kamińska, kl. III SSPP.
Dnia 8 maja 2018 roku uczniowie SP i Gimnazjum pod opieką pani Agnieszki Wawrzyniak wzięli udział w Wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla Szkół i Ośrodków Specjalnych.
SP skład:
1. Nikola Wiśniewska
2. Adrian Rutkowski
3. Kacper Potomski
Adrian Rutkowski zajął I miejsce w kategorii SP. Drużyna w klasyfikacji końcowej zajęła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Turnieju BRD we Włoszczowej, który odbędzie się w dniach 28 - 30 maja 2018 roku.
Gimnazjum i VII klasa SP
1. Dominik Ciok
2. Weronika Prość
3. Krystian Zautys
Weronika Prość zajęła III miejsce w kategorii Gimnazjum.
7 maja wychowankowie Ośrodka wzięli udział w obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Pierwszym punktem obchodów była Msza Święta w kamieńskiej katedrze. Mszy przewodniczył Biskup pomocniczy Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej ks bp Henryk Wejman. Podczas mszy usłyszeć można było orkiestrę 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, której wtóry dodatkowo potęgowały powagę chwili. Po Mszy Świętej uformował się korowód, który radośnie przemaszerował ulicami miasta. W tegorocznym korowodzie dominowały barwy biało czerwone w związku z obchodami 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Korowód zakończył przemarsz w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Tam mogliśmy obejrzeć występy artystyczne i zjeść same smakołyki. W drodze powrotnej wspominaliśmy przeżyte momenty, a także wstąpiliśmy na pyszne lody!
Dzień Godności to czas zabawy ale i refleksji. Przypomina nam o tym, jak wspaniałe i ważne w naszym życiu są osoby niepełnosprawne. Zwraca się uwagę na ich prawa, potrzeby, ograniczenia, na potrzeby godnego życia w społeczeństwie na równych prawach.
3-go maja 2018 roku Mszą świętą rozpoczęły się obchody rocznicowe Święta Konstytucji 3 maja. Dalsza część uroczystości odbyła się przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, gdzie zebrani złożyli kwiaty pod pomnikiem Stanisława Staszica. Dodajmy, że Konstytucja uchwalona w 1791 roku przez Sejm była pierwszą ustawą w Europie a drugą na świecie, która określała prawa i obowiązki obywateli. Dziękujemy serdecznie naszym przedstawicielom - rodzicom, pani Dyrektor Małgorzacie Stolar i oczywiście uczniom reprezentującym godnie naszą szkołę w tych uroczystościach: Deborze Matulewicz, Tomaszowi Skuza i Dominikowi Ciok. Ogromne podziękowania składamy też na ręce pana Tadeusza Miętusiewicza, który zawsze upomiętnia te uroczystości wykonując zdjęcia.
8 maja to dzień, w którym obchodzone jest zakończenie II wojny światowej. W tym dniu nasi reprezentacji wraz panią Dyrektor Małgorzatą Stolar i panią Moniką Ostrowską - Iłowiecką uczestniczyli uroczystości, która miała miejsce na cmentarzu wojskowym. Po Mszy polowej, żołnierze oddali hołd salwą honorową za bohaterów walczących o Polskość tych ziem oraz odzyskanie niepodległości.
27 kwietnia po raz kolejny odbyły się obchody Dnia Ziemi w Ośrodku. Obchodziliśmy go pod hasłem "Plastik nie jest fanfastic". Za cel miały uświadomienie jak szkodliwie są skutki niewłaściwego obchodzenia się tym towarzywem przez człowieka. Apel rozpoczął się teoretycznym wstępem związanym z tematem obchodów. Zdobytą wiedzę wychowankowie utrwalili oglądając dwa filmiki dotyczące konieczności segregowania odpadów. Nie zabrakło też występów artystycznych. Wiktoria i Nikola deklamowały wiersz pt. "Zły sąsiad". Odwiedziła nas także "Matka Ziemia" cała w śmieciach, która z pomocą dzieci została uprzątnięta, a śmieci zostały odpowiednio posegregowane. Teatrzyk pt. "Plastikowe love" ukazał miłosną historię dwóch plastikowych butelek, które najpierw rozdzielone, potem ponownie połączone zostały w postaci plastikowej torby. Kolejną atrakcją był teleturniej "Literowy zawrót głowy", gdzie uczniowie odgadli następujące hasła ekologiczne: Samochód z napędem hybrydowym; Szanuj zieleń, boś nie jeleń; Kochane dzieci segregujcie śmieci!; Odnawialne żrodła energii; Świat zadymiony ma same złe strony; Zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Następnym punktem obchodów było nagrodzenie uczestników konkursu plasyczno - technicznego z wykorzystaniem plastikowych odpadów. Wychowankowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i zaangażowaniem. Jedna z prac posłużyła nawet jako rekwizyt do konkurencji a dzięki innej pracy konkursowej mogliśmy utrwalić wiedzę z geografii. Wszyscy dobrze się bawili i pogłębili wiedzę z ekologii. Istotne jednak jest, by wiedza ta przełożyła się na odpowiedzialną postawę ekologiczną na co dzień i by wychowankowie dzielili się tą wiedzą z innymi.
Dnia 25 kwietnia odbyły się 18 - ste urodziny Natalii Góral z klasy III SSPP. Zaproszeni goście: Pani Dyrektor Małgorzata Stolar, Pani wicedyrektor Aleksandra Socha i nauczyciele oraz uczniowie złożyli najlepsze życzenia Natalii, potem chórem odśpiewali huczne "Sto Lat". Wszyscy zaproszeni goście wręczyli naszej uczennicy prezenty, następnie Natalia zaprosziła gości na poczęstunek. Natalia zdmuchneła "osiemnastkowe świeczki", zaczęło się "częstowanie" a tu w progu stanęła poczta kwiatowa do Pani Natalii. Jak wielkie było jej zaskoczenie . Cieszyliśmy się z naszą koleżanką, że jest już taka dorosła i życzymy jej dużo szczęścia, pomyślności, zdrowia, oraz żeby spełniły ci się wszystkie marzenia. Życzymy Ci jeszcze słońca i wielu uśmiechów każdego dnia oraz wygranej w Totolotka.
Twoi koledzy z klasy
18 kwietnia Grupa Wokalna "Biedronki" wzięła udział w IV Wojewódzkim Przeglądzie Form Wokalno - Instrumentalnych Ośrodków Kształcenia Specjalnego w Szczecinie. Dzieci przygotowały piosenkę zespołu Feel "Zagubiony". Celem festiwalu była prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży. Oprócz występu uczestnicy mogli potańczyć przy dźwiękach muzyki. Naszą szkołę reprezentowali: Radek Matuszczak, Nikola Wiśniewska, Weronika Prość, Natalia Góral i Debora Matulewicz pod opieką pani Moniki Ostrowskiej - Iłowieckiej, która przygotowała zespół do występów. Dziękujemy
Tak oto ćwiczą nasi uczniowie na niektórych lekcjach W-F. Siłownia znajduje się na hali sportowej a atrakcje uczniom zapewnia nauczycieli W-F pani Iwona Belewska.Do dzieła!
Dnia 16.04.2018 na hali sportowej w Kamieniu Pomorskim odbyły się eliminacje Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Naszą szkołę reprezentowały drużyny:
SP:
1. Nikola Wiśniewska
2. Adam Sobierajski
3. Michał Materka
4. Weronika Prość
Gimnazjum:
1. Eryk Boryta
2. Krystian Zautys
3. Dominik Ciok.
Nasza placówka wraz z Policją zadbała o przygotownie mobinego misteczka ruchu drogowego. O wydawanie posiłków zadbały klasy Gimu i SSPP.
Dokładamy wszelkich starań, aby Rodzice byli partnerami szkoły w procesie wychowania i edukacji swoich dzieci. W tym celu organizowane są zebrania i spotkania z rodzicami, które służą doskonaleniu i wzbogeceniu kompetencji rodzicielskich. W biężącym roku szkolnym pierwsze spotkanie odbyło się 29. 09. 2017 r. a poświęcone było sprawom organizacyjnym. Rodziców zapoznano z organizacją i kaledarzem roku szkolnego. Pedagog Aleksandra Socha przedstawiła pogadankę inaugurującą obchody "Roku dla Niepodległej". Kolejne spotkanie miało charakter warsztatowy i obejmowało zagadnienia niezmiennie ważne dla prawidłego rozwoju dziecka. Pogadankę na temat "Relacje między rodzicami a ich wpływ na dziecko" przeprowadziła pani psycholog Alina Moskwa - Pietraś. Spotkanie odbyło się 06. 11. 2017 r. i jego uczestnikami byli rodzice, asystenci rodzin, pracownik socjalny OPS. Dnia 12. 01. 2018 r. rodzice spotkali się z nauczycielami celem omówienia i podsumowania osiągnięć edukacyjnych uczniów za I semestr roku szkolnego. Po wspólnym spotkaniu z Panią Dyrektor Małgorzatą Stolar i Panią pedagog Aleksandrą Socha, rodzice mieli możliwość indywidulanych rozmów z nauczycielami. Kolejnym spotkaniem z rodzicami był "Festiwal wiedzy, umiejętności i osiągnięć uczniów", który odbył się 23. 03. 2018 r. Na tę okoliczność poszczególne klasy przygotowały ekspozycje swoich prac, zaprezetowano także galerię dyplonów i pucharów. Zainteresowane osoby mogły przejrzeć kroniki szkolne, w których dokumentowane jest życie placówki. Pani pedagog przeprowdziła także pogadankę na temat "Konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań uczniów w szkole i poza szkołą". Pani Kinga Budyś zaprezentowała rodzicom film dokumentujący nasz aktywny udział w projekcie rozwijającym umiejętności społeczno-emocjonalne. W ramach projektu "Czuję, więc jestem" odbywały się spotkania z psychologiem, warsztaty ruchowe, muzyczne, plastyczne oraz heppening uliczny. Każde spotkanie odbywało się w odświętnej atmosferze ze słodkim bufetem przygotowanym przez uczniów III kl. Gimu pod kierunkiem p. Arlety Szmiel-Lerka. Docieniamy wartość dobrej współpracy z rodzicami i dbamy o nią. Zapraszamy na kolejne spotkania.
Zespół Zadaniowy do Spraw Promocji SOSW.
Na zaproszenie Pani Dyrektor OREW w Przybierownie - Ireny Wnuk, Panie: Małgorzata Stolar - Dyrektor SOSW w Kamieniu Pomorskim i Arleta Szmiel-Lerka wraz z uczennicami: Wiktorią i Dagmarą uczestniczyły w IV Festiwalu Niepełnosprawnego Aktora, który odbył się w Międzyzdrojach. Zaproszone obejrzały przedstawienia przygotowane przez placówki zrzeszone w stowarzyszeniu PSONI w Wolinie. Czuliśmy się jak w prawdziwym teatrze. Szczególną uwagę zwróciliśmy na spektakle "Mały Książe" i "Stiepan Stiepanowicz".
I znów dopełniliśmy tradycji szkoły. 27 marca zasiedliśmy przy wspólnym stole by spożyć śniadanie wielkanocne. Jak zwykle wystrój sali tworzył ciepły klimat świąt a potrawy pachniały i smakowały wielkanocną. Zaszczycili nas goście: pan Starosta – Józef Malec i Wicestarosta – Marek Matys. Pani Dyrektor – Małgorzata Stolar złożyła wszystkim życzenia a katecheta odczytał fragment z Pisma Świętego. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali uroczystość.
W dniu 2 marca nasi uczniowie: Adam Sobierajski, Nikola Wiśniewska, Paulina Masłowska, Dominik Ciok, Debora Matulewicz i Dominik Błażewicz, wzięli udział w corocznym Turnieju wiedzy pożarniczej. Grupę przygotowała pani Iwona Belewska. W kategorii szkół podstawowych 5 miejsce zajęła Nikola Wiśniewska natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych 5 miejsce zajął Dominik Błażewicz. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
W dniu 15 marca 2018 roku odbył się w naszej szkole finał konkursu Komputerowa Mądra Głowa. Prezydent miasta Szczecin i Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty w Szczecinie sprawowali Honorowy Patronat nad naszym konkursem. Gościliśmy uczestników z dziewięciu placówek z województwa zachodniopomorskiego.
W kategorii szkół gimnazjalnych drugie miejsce zajęła Dagmara Dynarowska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim.
Nasze reprezentantki:
-Natalia Góral
-Dagmara Dynarowska
1 marca panie: Iwona Belewska i Monika Ostrowska – Iłowiecka zabrały swoje klasy VII i IV-VI Szkoły Podstawowej do Lasertagu. Dzieci świetnie się bawiły w „Strzelanki”. Dzień był bardzo mrożny ale atmosfera była niezwykle gorąca. Dla niektórych uczniów to był pierwszy tego typu wyjazd. Nikt nikogo nie oszczędzał na placu boju. Po lasertagu udaliśmy się do galerii Galaxy min na smaczny poczęstunek. Świetna atmosfera i superrelacje to sukces tego wyjazdu.
W gorączce świątecznych przygotowań nie mogło zabraknąć czasu na wspólną pracę przy przygotowaniu upominków dla podopiecznych Fundacji Hospicyjnej dla Dzieci. W pracę szczególnie zaangażowali się wolontariusze z oddziałów GMU i SSPP. Uczniowie wykonali 57 baranków i 43 kurki. Wykonanymi z sercem upominkami oraz gorącymi życzeniami świątecznymi zostałe obdarowane chore dzieci z hospicjum w Szczecinie i Koszalinie.
Prezenty do Hospicjum przygotowali:
-Aleksandra Socha
Arleta Szmiel - Lerka
-Kinga Budyś
-Dominik Błażewicz
-Natalia Góral
-Paweł Augustyniak
-Dagmara Dynarowska
-Dorota Szwaja
-Patryk Wąs
-Wiktoria Lebiedź
W dniu 7 marca uczniowie Gimnazjum: Eryk Boryta Debora Matulewicz, Paulina Masłowska uczestniczyli w turnieju zadań rozmaitych zorganizowanych przez SOSW w Szczecinie. Uczniowie tworzyli grupę (drużynę), która odbyła „Mini Rajd” po terenie ośrodka, w wyznaczonych punktach wykonywała zadania. Na każde zadanie przeznaczonych był czas 10 minut. W ten oto sposób powstały piękne ozdoby wielkanocne. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas: wiercenia otworów, klejenia drewna, przyszywania aplikacji, tworzenia kompozycji z suszków malowania zajączka, nakrywania do stołu,
pieczenia bułek i pizzerniki. Na koniec odbył się poczęstunek. W nagrodę uczniowie wykonane prace zabrali do domów.
Dnia 9 marca 2018r. Odbyło się spotkanie profilaktyczno - wychowawcze z policjantem Ryszardem Cieślakiem. Spotkanie poświęcone było omówienie zagadnień z zakresu „Pierwszej edukacji prawnej dzieci i młodzieży”. Policjant przypomniał, że w społeczeństwie, instytucjach, szkole obowiązują pewne zasady, po to są tworzone regulaminy, żeby ich przestrzegać. Wtedy panuje ład i bezpieczeństwo. Poinformował także, że żadne złe zachowanie nie może być bezkarne i nawet dzieci czekają konsekwencje złych zachowań. To było poważnie i pouczające spotkanie Dziękujemy.