Nawigacja

  • Dzień Praw Dziecka i Obowiązków

    Tegoroczny Dzień Praw Dziecka i Obowiązków obchodziliśmy inaczej niż dotychczas. W części pierwszej uroczystego apelu obejrzeliśmy prezentację multimedialną ukazującą życie dzieci w różnych rejonach świata. Następnie wysłuchaliśmy pogadanki pedagoga, Pani Aleksandry Socha, dotyczącej historii i znaczenia konwencji Praw Dziecka. Przeprowadzony krótki quiz wykazał, że uczniowie posiadają dobrą znajomość przysługujących im praw. W drugiej części spotkania było wystąpienie Pana R.Ciślaka –inspektora ds. nieletnich, który cierpliwie pouczał zebranych o obowiązkach. Okazało się bowiem, że o ile uczniowie dobrze znają swoje prawa, gorzej znają prawa innych a zupełnie zapominają o obowiązkach. Pan Policjant pouczał także uczniów o prawnych konsekwencjach wynikających z naruszenia prawa. Spotkanie przygotowały i przeprowadziły Panie: Aleksandra Socha i Karolina Rączkowska.

  • Mikołajki

    I NADJECHAŁ ŚWIĘTY MIKOŁAJ (PONIEWAŻ NIE BYŁO ŚNIEGU, TO FURĄ), WRAZ ZE SWOJĄ ŚWITĄ: PANIĄ MIKOŁAJOWĄ I RUDOLFEM. PREZENTÓW BYŁO MOC, WSPÓLNIE ZAŚPIEWALIŚMY „DING DONG”, POCHWALILIŚMY SIĘ, JAK BARDZO GRZECZNI JESTEŚMY, A POTEM MIKOŁAJ OBDAROWAŁ NAS PREZENTAMI. NA KONIEC CZEKAŁO NAS PAMIĄTKOWE ZDJĘCIE Z MIKOŁAJEM! WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

  • Dzień Życzliwości

    21LISTOPADA - TEGO DNIA, JUŻ PO RAZ DWUNASTY OBCHODZILIŚMY W NASZYM OŚRODKU DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI. POMYSŁ, ABY OBCHODZIĆ ŚWIĘTO ŻYCZLIWOŚCI, ZRODZIŁ SIĘ ZE SPRZECIWU WOBEC OKRUCIEŃSTWA I ORDYNARNOŚCI OTACZAJĄCEGO NAS ŚWIATA. 21 LISTOPADA TO DATA DOBRA JAK KAŻDA INNA, ALE ŻYCZLIWYM WARTO BYĆ KAŻDEGO DNIA.

    TEGO DNIA TOWARZYSZYŁY NAM ZÓŁTE BARWY WYSTĘPUJĄCE W UBRANIACH, ELEMENTACH DEKORACJI ŚCIENNYCH I GAZETKACH. DOPISYWAŁY NAM HUMORY A ŻÓŁTE KRÓWKI OSŁADZAŁY EWENTUALNE SMUTKI.

    • KAŻDY OTRZYMAŁ SŁODKI POZĘSTUNEK

    • SPOTKALIŚMY SIĘ NA UROCZYSTYM APELU PODCZAS KTÓREGO ROZMAWIALIŚMY NA TEMAT ŻYCZLIWOŚCI I DOBRYCH RELACJI POMIĘDZY LUDŹMI

    • ZADUMALIŚMY SIĘ NAD TREŚCIĄ PIOSENKI „NAUCZMY SIĘ ŻYĆ OBOK SIEBIE” W WYKONANIU ZBIGNIEWA WODECKIEGO.

    • WYSŁUCHALIŚMY WYCHOWAWCZEJ POGADANKI P. RYSZARDA CIŚLAKA - INSPETORA DS. NIELETNICH KP POLICJI

    ZAPAMIĘTALIŚMY RÓWNIEŻ HASŁA: „ŻYCZLIWIE - BLISKO – RAZEM” ORAZ „POSŁUCHAJ, POROZMAWIAJ, POSTARAJ SIĘ ZROZUMIEĆ”.

    BCHODY DNIA ŻYCZLIWOŚCI, W KTÓRYCH UCZESTNICZYŁA CAŁA SPOŁECZNOŚĆ SOSW, PRZYGOTOWAŁY I PRZEPROWADZIŁY PANIE: KAROLINA RĄCZKOWSKA I ALEKSANDRA SOCHA.

     

  • Patriotycznie u seniorów

    Wolontariusze: Adam, Nikola, Wiktoria, Michał, Krystian, Tomek oraz Panie: Monika Ostrowska Iłowiecka, Arleta Szmiel Lerka i Karolina Rączkowska odbyli wycieczkę do Domu Seniora w Dziwnówku, żeby wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne. Nasi uczniowie przyjechali z gościńcem, babeczkami oraz pieśnią na ustach. Dziękujemy za miłe przyjęcie.

  • Święto Niepodległości

    To już 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto Niepodległości nasza szkoła uczciła w dniu 11.11. 2019, uczestnicząc w obchodach zorganizowanych przez Miasto i Gminę w Kamieniu Pomorskim. Nasi przedstawiciele wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej, następnie delegacja złożyła kwiaty przy pomniku Józefa Piłsudskiego. W dniu 13 listopada, Pani Monika Ostrowska Iłowiecka zaprosiła nas na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Na początku przedstawiła nam krótki rys tamtych wydarzeń. Obejrzeliśmy także bardzo ciekawą animację, jak Polska dochodziła do Wolności. Uczniowie i pracownicy tak bardzo zaangażowali się we wspólne śpiewanie, że niespodziewanie minęły trzy godziny. Dziękujemy za wzruszenia a przedstawicielom szkoły, za reprezentowanie nas w obchodach tego wielkiego święta.

  • Wycieczka zawodoznawcza

    Dnia 16 października grupa naszych 12 uczniów pojechała do Szczecina na zajęcia zawodoznawcze. Opiekunami naszymi były Panie Arletka i Monika. Gościł nas Ośrodek szkolno – Wychowawczy nr 2 w Szczecinie. Grupa pierwsza: Dorota, Dagmara, Patryk, Maciek, Nikola, Marek i Wiktoria najpierw odwiedziła pracownię cukierniczą i wykonała babeczki z owocami. Następnie wszyscy udali się do pracowni hotelarskiej, gdzie uczyli się pięknie nakrywać do stołu oraz składania serwetek. Druga grupa: Tomek, Michał, Maciek, Krystian, Konrad spróbowali swoich sił na pracowni stolarskiej wykonując budkę lęgową. Następnie czekało ich tapetowanie w pracowni monterskiej. Uczniowie Wiktoria i Marek odwiedzili również pracownię krawiecką i wykonali breloczki z filcu. Na koniec na dworcu w KFC zjedliśmy pyszne kurczaki z frytkami. Dzień uważamy za udany i wartościowy.

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Dnia 11.10.2019 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotowali dla nas Pani Wioleta Kruła i Pan Krzysztof Termanowski. Mieliśmy okazję obejrzeć występ kukiełkowy dotyczący tego święta, do którego scenariusz napisała pani Kamila Kredenc, a występowali Pani Kamila, Pani Arleta i uczniowie. W dalszej części obchodów obejrzeliśmy filmik - Jak odróżnić ucznia od nauczyciela? - w wykonaniu naszych uczniów i nauczycieli. Była to istna karykatura zwyczajów nauczycieli i uczniów. Okazuje się, że nie jest tak łatwo! Wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali prezenty w postaci: krótkiego wierszyka o sobie, kwiatów, ręcznie wykonanego świecznika oraz kartki z życzeniami. Mieliśmy także okazję wspólnie pośpiewać ulubione piosenki. Na koniec czekała nas sesja zdjęciowa i pyszny tort dla wszystkich.

    Wierszyki o naszych nauczycielach:

    Pani Dyrektor Małgosia to fajna babka, dla niej liczby to nie zagadka . Wszyscy respekt przed nią czują i nie wariują.

     

    Pani Ola - pedagog kochany! Da reprymendę, ale bywa do przyłóż  rany.

     

    Pani Belewska Iwonka u niej fikołki, podskoki od dzwonka do dzwonka. Wychowania fizycznego jest znawcą i w Szkole Branżowej wychowawcą.

     

    Pani Arleta, u niej książkę wypożyczysz i dostaniesz przepis na pysznego kotleta.

     

    Pan Krzysztof  katecheta, głęboko wierzy w moc wielką pacierzy. Jest religii znawcą i internackim wychowawcą.

     

    Laurka dla pani Wioli, która Cię z ekologii przeszkoli. Doskonale ją znacie, wychowawcą jest w internacie.

     

    Witamy serdecznie w Ośrodku panią Kasię, dzięki niej czysto będzie w każdej klasie.

     

    Niech Was nie zmyli milutki pani Ewy uśmieszek, ona wyczai każdy Wasz grzeszek.

     

    Oto nasze Panie księgowe, one finanse szkoły mają na głowie.

     

    Pani Beatka, z nią matematyka to nie lada gratka.

     

    Laurka dla pani Trościanko Agnieszki. Język polski wyłoży i uciszy wszystkie śmieszki.

     

    Pani Agnieszce Wawrzyniak moc życzeń ognistych, za trud nauki na przedmiotach ścisłych .

    U niej osiągniesz dobre wyniki na zajęciach z techniki.

     

    Laurka dla pani Basi Tracz – Chodary, niemiecki to nie wszystko ukróci też wagary.

     

    Laurka dla pani Karolinki, u niej na zajęciach wszyscy mają wesołe minki.

     

    Pani Roksana sekretarka kochana, wiecznie zabiegana od samego rana.

     

    Pan Wojtek - usterek w Ośrodku trudno zliczyć, ale zawsze na niego możemy liczyć .

     

    Pani Monika Ostrowska – Iłowiecka nauczyciel wszechstronny. Przyrodniczka, muzyczka i historyczka. I jak nawet umysł szwankuje, to na biofeedbacku fale mózgowe wyprostuje.

     

    Pani Iwonka na świetlicy pracuje, a na kółku plastycznym piękne prace maluje i do nauki geografii motywuje.

     

    Pani Alina świat na emeryturze zwiedza, ale na szczęście nas jeszcze odwiedza.

     

    Pani Marzenka maluszki uczy, a jej życiowa równowaga, wychowawców w internacie wspomaga.

     

    Pani Alina psycholog na szóstkę, gdy jej nie ma, czujemy pustkę.

    Pani Tereska nasza szkolna pielęgniarka. Czystość sprawdza, zęby fluoryzuje, dba o nasze odżywianie, poleca warzywa i owoce, abyśmy mieli super moce.

     

    Z Panem Jackiem nie ma czasu na wygłupy, on prostuje nam kręgosłupy.

     

    Pan Andrzej pilnować interesów i oszczędności nauczy was na przedsiębiorczości.

     

    U Pani Ewy - technolog żywienia, nie ma gotowania niezdrowego i niesmacznego jedzenia.

     

    Pani Grażynka i Pani Marysia, na emeryturze są nie od dzisiaj. Bardzo nas lubią, wręcz kochają i dlatego nas odwiedzają.

     

    Pani Agnieszka na razie tutaj nie mieszka. Wróci do nas od nowa, gdy Klarcię odchowa.

     

    Pani Kamila Kredenc to spokojna dusza, choć jak napisze sztukę czy przedstawienie, to każdego wzrusza.  Jest też z niej ekologiczny znawca i internacki wychowawca.

     

    Pani Kinga, bez ogródek, dba o szkolny ogródek, majsterkowanie sztuka jej nieobca, wyszkoli z tego dziewczynkę i chłopca.

    Autor: Kamila Kredenc

  • Grzybobranie i ognisko

    4 PAźDZIERNIKA POGODA NAM DOPISAŁA I MOGLIŚMY WYBRAĆ SIĘ DO GRĘBOWSKIEGO LASU NA GRZYBY. GRZYBY NAS NIE ZAWIODŁY, EFEKT WIDAĆ NA ZDJĘCIACH. DWIE PANIE: KINGA I P. DYREKTOR PLUS 8 UCZNIÓW = 6 WIADEREK GRZYBÓW. NA KONIEC PRZYGOTOWALIŚMY OGNISKO, USMAŻYLIŚMY KIEŁBASKI A POTEM ZJEDLIŚMY Z APETYEM. TO BYŁ UDANY DZIEŃ. GRZYBY POSŁUŻĄ DO PRZYGOTOWANIA SZKONEJ WIGILII.

  • Spektakl Grupy T z Torunia

    STRACH MA WIELKIE OCZY, TAKI BYŁ TYTUŁ SPEKTAKLU, NA KTÓRY ZAPROSIŁA NAS GRUPA T Z TORUNIA. SPEKTAKL MÓWIŁ O TYM, JAK WALCZYĆ Z FORMAMI ZNĘCANIA SIĘ NAD SŁABSZYMI. ZŁY KOLEGA, KARALUCH, KONTRA INNE OWADY. MIEJSCE AKCJI – SZKOŁA. OKAZUJE SIĘ, ŻE ISTNIEJĄ SPOSOBY NA TAKICH ŁOBUZÓW, MIN. NIE OKAZYWANIE STRACHU, BYCIE W GRUPIE I WSPÓLNE WSPIERANIE, POMOC STARSZYCH. SPEKTAKL ODBYŁ SIĘ 1 PAŹDZIERNIKA. DZIĘKUJEMY ZA PRZEŻYCIA I WIEDZĘ. 

  • Paraolimpiada - W zdrowym ciele zdrowy duch

    W dniu 26.09.2019 nasza szkoła wzięła udział w XII Olimpiadzie Specjalnej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Organizatorem było PSONI w Kamieniu Pomorskim. celem Olimpiady była dobra zabawa i rywalizacja fair play. Nasi uczniowie wzięli udział we wszystkich konkurencjach jako grupa"A" (dzieci, młodzież) i zajęli I miejsce. W sład grupy weszli: Konrad, Marek, Wiktoria, Krystian, Weronika i Adam. Grupę przygotowała Pani Iwona Belewska. Gratulujemy wspaniałego wyniku.

  • Sprzątanie Świata - Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy

    W dniu 19 września 2019roku w Ośrodku odbyła się kolejna edycja akcji „Sprzątanie Świata.”Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów było -Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy. Akcję rozpoczął krótki apel wprowadzający do tematyki obchodów uświadamiający nam skutki zaśmiecania planety i apelujący o rozsądek w postępowaniu z przyrodą. Po zakończeniu części teoretycznej przyszła kolej na część artystyczną. W tej części zaprezentowało się szkolne koło teatralne „Na afiszu”.  Na część artystyczną złożyły się wiersze ekologiczne, a także inscenizacja bajki „Czerwony kapturek ratuje przyrodę”,  po części artystycznej uczniowie wraz z wychowawcami udali  się w teren na akcję sprzątającą. Wcześniej zaopatrzeni zostali w worki i rękawiczki a także poinformowani o zasadach bezpieczeństwa podczas sprzątania śmieci.  Po zakończonej akcji sprzątającej przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie i umycie rąk! Do zobaczenia za rok!!!! Cytat: „Posprzątajmy sobie w głowach, by nie śmiecić więcej” Wojciecha Młynarskiego przyświecał nam podczas całej akcji.

  • 80 lat temu

    Dokładnie 80 lat temu, od bombardowania Wielunia i ataku pancernika Schleswig-Holstein na Wojskową Składnicę Tranzytową na Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa. Tradycyjnie na cmentarzu wojskowym odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

    – A więc wojna! Z dniem dzisiejszym wszelkie sprawy i zagadnienia schodzą na plan dalszy. Całe nasze życie, publiczne i prywatne przestawiamy na specjalne tory, weszliśmy w okres wojny. Cały wysiłek narodu musi iść w jednym kierunku. Wszyscy jesteśmy żołnierzami. Musimy myśleć tylko o jednym – walka aż do zwycięstwa! – tak brzmiał komunikat odczytany 1 września w Polskim Radiu przez Józefa Małgorzewskiego, spikera Polskiego Radia.

    1 września 1939 r. wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie na całej niemal długości granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej. Osamotnione w walce Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji dokonanej 17 września. Konsekwencją tej sytuacji stał się IV rozbiór Polski dokonany przez Hitlera i Stalina.

    Obchody 80. Rocznicy Wybuchu  II Wojny Światowej,  odbyły się 2 września 2019 roku na Cmentarzu Wojennym w Kamieniu Pomorskim. Uroczystości  rozpoczęły się Mszą Świętą – polową w intencji Ojczyzny. W uroczystościach uczestniczyła między innymi delegacja naszej placówki. Uczniowie szkoły branżowej, pani dyrektor Małgorzta Stolar oraz panie Monika Ostrowska Iłowiecka i Arleta Szmiel – Lerka.

  • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

     

    Rok Szkolny czas zacząć! Witamy go z nową energią i siłami do zdobywania wiedzy. Ten rok szkolny zaczęliśmy 2 września o godzinie 9.00. Powitały nas uczennice: Wiktoria i Weronika, wspólnie odśpiewaliśmy hymn, wysłuchaliśmy wierszy a Pani Dyrektor – Małgorzata Stolar złożyła nam życzenia na nowy rok szkolny, życząc samych sukcesów, dobrego samopoczucia w progach naszej szkoły oraz wielu przyjaciół. Zostaliśmy zapoznani z nauczycielami przedmiotów, przedstawiono nam naszych wychowawców i przydział klas. Czas przystąpić do nauki. POWODZENIA!

  • Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

    OSTATNI DZWONEK wybrzmiał już dziś - 19 czerwca. Na apelu z okazji Zakończenia Roku Szkolnego 2018/2019 było przyjemnie, ponieważ uczniowie otrzymali nagrody za ciężką pracę w postaci świadectw i nagród książkowych, absolwenci cieszyli się na nową drogę życia i nowe doświadczenia edukacyjne, nauczyciele i uczniowie na zasłużony wypoczynek. Pani Dyrektor Małgorzata Stolar podziękowała wszystkim za włożony trud w naukę i nauczanie, życzyła udanych, radosnych wakacji i uścisnęła dłonie wzorowym uczniom. Na koniec na absolwentów czekał poczęstunek i ostatnie rozmowy przy wspólnym stole z kolegami i nauczycielami. Dodatkowo uroczystość uświetniły piosenki wykonywane przez nasz zespół „Biedronki”, wiersze, życzenia i kwiaty. Teraz czas odpocząć.

  • FINAŁ KRAJOWY XII OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BRD DLA UCZNIÓW SZKÓŁ SPECJALNYCH I SPECJALNYCH OŚRODKÓW SZKOLNO – WYCHOWAWCZYCH POLICE 2019

    12,13,14czerwca2019r w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach odbył się Finał Krajowy XII Ogólnopolskiego Turnieju BRD dla Uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych w 2019 roku. Nasz Ośrodek reprezentowała drużyna w składzie : Nikola Wiśniewska, Adam Sobierajski, Tomasz Zautys. Uczestnicy wzięli udział w czterech konkurencjach: test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, pierwsza pomoc, jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz tor przeszkód. W Turnieju wzięły udział drużyny z całej Polski. Udało się nam zajęć V miejsce w ogólnopolskim konkursie, co jest dla nas wyróżnieniem, jesteśmy dumni z tego wyniku. Nasza grupa nocowała w pięknym ośrodku wczasowym w Trzebieży. Mieliśmy okazję skorzystać z atrakcji, które dla nas przygotowali organizatorzy turnieju: grill, kąpiele w Zalewie Szczecińskim, zwiedzanie miasta Szczecin, rejs statkiem po rzece Odrze, dyskoteka. Było nam dobrze, czuliśmy się zaopiekowani, nawiązaliśmy wiele znajomości. Za przygotowanie do Turnieju oraz opiekę nad naszą grupą dziękujemy Pani Agnieszce Wawrzyniak.

  • Olimpiada polonistyczna

    Kolejne spotkanie i przygodę z ortografią przygotowała dla nas nasza szkolna polonistka, Pani Agnieszka Gierżatowicz – Trościanko. Odwiedził nas zaproszony gość, który nie tylko nam kibicował, ale też został członkiem Jury – Pani Wicestarosta Joanna Piwińska. Do Jury dołączyły Panie: Dyrektor Małgorzata Stolar i Wicedyrektor Aleksandra Socha. Takim sposobem Jury było bardzo dostojne i poważne. W zabawie udział wzięły 4 drużyny: Gracjan + Michał, Małgosia +Debora, Nikola + Maciek, Marek + Weronika. Konkurencje sprawdzały wiedzę uczestników a jednocześnie pozwalały na znakomitą zabawę:

    1.Jaka to litera? – zabawa polegała na znajdowaniu serduszek ukrytych w kwiatach, a następnie odgadywaniu reguł ortograficznych zawartych w słowach.

    2. Kalambury słowne – jeden z członków drużyny pokazywał drugiemu na migi słowo, w którym ukrywały się niespodzianki ortograficzne, podpowiedzią były kategorie: np. roślina, zwierzę itd.

    3.Złap wyraz – uczestnicy z przeciwnych drużyn musieli wykazać się sprytem, spostrzegawczością, umiejętnością czytania i jako pierwsi łapką na muchy przybić słowo, które odczytała pani prowadząca.

    4.W ramach akcji „Cała polska czyta dzieciom” pani bibliotekarka Arleta przeczytała opowiadanie o dwóch wiewiórkach i ich przygodach, uczniowie w drużynach po wysłuchaniu  opowiadania musieli odpowiedzieć na  2 pytania. Było to sprawdzenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem.

    5.Co jest nie tak? - Każdy zawodnik losował zdanie i musiał znaleźć w nim błąd, następnie poprawić.

    6. Wspólne wykonanie motyla na kwiat.

    Zabawa była udana, zadania trudne ale mimo to uczniowie poradzili sobie z nimi. Szanowne Jury przy ogłoszeniu wyników poinformowało, że poziom był wyrównany, jednak udało się wybrać zwycięzców. I miejsce przypadło drużynie Nikoli i Maćka. Gratulujemy. Pani Agnieszka zaprosiła nas za rok. Trzeba szlifować wiedzę 😉

  • Rocznica pierwszych wolnych wyborów w Polsce ( 04.06.1989) okiem reporterki szkolnej

    04.06.2019

     

    Dnia 4 czerwca uczniowie SOSW w Kamieniu Pomorskim wybrali się do Muzeum Dialogu " Przełomy" w Szczecinie na otwarcie wystawy plakatów, poświęconych 30 - tej rocznicy pierwszych wolnych wyborów w Polsce ( 04.06.1989) pod nazwą: "Wolność, Nadzieja, Początek".

    Plakaty zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły, dlatego też Kierownictwo Muzemu Dialogu Przełomy zaprosiło nas na tą piękną uroczystość.

    Czekało nas wiele atrakcji, m.in:

    - zwiedzanie Szczecina, Filharmonii, Wałów Chrobrego oraz sesja zdjęciowa przy fontannie,

    - udział w zajęciach związanych z wystawą ( zakupy za pomocą kartek żywnościowych, rowiązywanie zadań i krzyżówki),

    - O godz 12:00 uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego na Placu Wolności,

    - otwarcie wystawy plakatów " Wolność - Nadzieja - Początek", w którym oprócz kierownictwa Muzeum wziął udział Starosta Kamieński - Pan Józef Malec, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego i wielu zaproszonych gości. Wszyscy autorzy prac zostali nagrodzeni za trud i serce, które włożyli w wykonanie tak pięknych plakatów.

    Nadmienić należy, że nasze arcydzieła zaprezentowane zostały obok słynnego plakatu autorstwa Tomasza Czarneckiego p.n. " W samo południe". To był dla nas prawdziwy zaszczyt.

    A później Krystian, nasz kolega, udzielił wywiadu dla TVN 24. Byliśmy także nagrywani przez TVP 3.

    Po tych wszystkich przeżyciach zostaliśmy zaproszeni na samaczny obiad.

    Wyjazd był bardzo udany,  pogłębił naszą wiedzę historyczną i dostarczył wielu wzruszeń.Na pewno nie zapomnimy tego dnia i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz weźmiemy udział w tak wspaniało - naukowej wycieczce. 

    Tekst zredagowała reporterka szkolna - Katarzyna Kamińska.

  • Dzień dziecka na sportowo

    Dzień dziecka o charakterze sportowym znów przygotowała dla nas Pani "wuefistka" Iwona Belewska. Najdłuższą rozgrywką był tureniej ringo, gdzie uczniowie konkurowali ze sobą parami. Pierwsze miejsce uzyskała para: Konrad i Maciej, drugie: Krystian i Dorota. Walka była zacięta, ale na zasadach fair play. W międzyczasie uczestnicy mieli możliwość wziąć udział w dodatkowych zabawach: skoki w workach, przeciąganie liny drużynowo lub jeden na jeden, przeskoki przez sznur, przechodzenie (a nawet pełzanie:)) pod sznurem.  Na spragnionych czekały napoje chłodzące, a na głodnych poczęstunek. Rozpaliliśmy też ognisko, przez które obowiązywał zakaz przeskakiwania (choć to dzień na sportowo), natomiast nakaz smażenia kiełbasek. Wielbiciele pianek z ognia też mieli możliwość się nimi podelektować. Na odważnych czekała bitwa na balony z wodą a na koniec polewanie wodą z węża ( było tak gorąco, ze w lot schnęliśmy, poza tym byliśmy przygotowani na te atrakcje i z domów zabraliśmy przebrania). Zwycięzcy otrzymali nagrody, a pozostali upominki. Było bardzo wesoło, zdecydowanie chcemy jeszcze !!!

  • Ekologiczny biwak w Dziwnowie

    W dniach 29-31 maja 2019 grupa naszych wychowanków pod opieką Pań: Arlety Szmiel - Lerka oraz Wioletty Kruła, wyjechała na ekologiczny biwak: "Poznajemy i chronimy zagrożone gatunki" do Dziwnowa. W trakcie wycieczki, przy pięknej pogodzie, biwakowicze zwiedzali Dziwnów. uczestniczyli w zielonej lekcji nad brzegiem morza, zapoznali się z terenami objętymi ochroną "Natura 2000", a także zwiedzali kolejną miejscowość nadmorską - Międzyzdroje. Tam przeszliśmy się po molo, zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze, obejrzeliśmy w Kinie "Eva" film "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai", zjedliśmy smaczne potrawy. Naszych biwakowiczów odwiedziły PanieDyrektorki: Małgorzata Stolar i Aleksandra Socha. Wypoczęci i zrelaksowani wychowankowie wrócili do szkoły, obiecując sobie, że za rok przyjadą do Dziwnowa ponownie.

  • SOSW na obchodach czerwcowych w Szczecinie

    Dnia 4 czerwca  2019 uczniowie Ośrodka Szkolno- Wychowawczego z Kamienia Pomorskiego, wraz z opiekunami wzięli udział  w uroczystościach związanych z obchodami 30 rocznicy pierwszych wolnych wyborów czerwcowych 1989 roku. Na początku zostali zaproszeni na lekcję muzealną związaną z  życiem w PRL. Następnie o godzinie 12.00  wspólnie z mieszkańcami Szczecina odśpiewali hymn na placu Solidarności. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia dla młodzieży był wernisaż pod hasłem „Wolność – Nadzieja- Początek„ odbywający się w Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. Plakaty zostały przygotowane przez   20 podopiecznych Ośrodka. Było to zaszczytem i wyróżnieniem dla uczniów, że to właśnie oni podczas tych uroczystości mogli środowisku Szczecina zaprezentować swoje artystyczne uzdolnienia. Każdy z autorów plakatu otrzymał upominek. Podczas uroczystości grupie towarzyszył Starosta Kamieński, Pan Józef Malec. Dzień ten wychowankowie zakończyli wspólnym obiadem na zaproszenie Dyrekcji muzeum. Wystawa będzie czynna do 26 czerwca 2019. W imieniu naszych uczniów zapraszamy do zwiedzania.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim
    ul. Wolińska 9a
  • 091 3821794

Galeria zdjęć